Historie Ekirei

Základní informace o guildě Ekirei.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Zereges
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 106
Registrován: ned 22. čer 2014 23:50:12
Kontaktovat uživatele:

Historie Ekirei

Příspěvek od Zereges »

Guilda sice nyní nese jméno Ekirei, ale zprvu tomu tak nebylo. Zprvu to totiž ani nebyla guilda, jako spíš jen myšlenka. Dalo by se říct, že tato myšlenka začla u hry Ragnarok Online někdy na přelomu června a července roku 2009. V tu dobu existovaly v české republice 2 velké servery - CzechRO a Reborn. Na rebornu působily 2 guildy - Phoenix Fury a R.N.R., které spolu válčili o vlastnictví hradů. Z nekonečných bojů je vytrhlo ohlášení, že největší skupina zabývající se free servery Ragnaroku bude organizovat celoevropský turnaj guild. Phoenix Fury a R.N.R. se dohodli že na turnaj spojí své síly a pokusí se přivést domů nějakou medajli. Taky se tak stalo, v den konání turnaje 26.7.2009 se guilda Reborn Team umístila na třetím místě hned za ruskou FreeStyle a anglickou RO Buddies. Turnaje se zúčastnilo 56 guild, každá s maximálně 60členy.

Turnaj měl poměrně veliký ohlas a proto se server FeelRO rozhodl pořádat poměrně brzo další. Na ten jsme se rozhodli spojit všechny české a slovenské síly a na turnaj jsme šli jako jedna skupina skládající se ze dvou guild CzSk Alliance a Czech & Slovak Team. Dne 18.10.2009 se tak stalo a my jsme si odvezli druhé místo. Hráči se pak vrátili zpátky na své domoské servery a někteří mimo to začli hrát i na zahraničních serverech. Někdy v březnu následujícího roku se pár lidem z Czechra začlo stýskat po turnaji a proto se rozhodli založit server s mottem “žádné PVE, žádné huntění, žádné expení, jen GW” pojmenovaný GWRO původně sloužící jako místo, kde by spolu mohli měřit síly guildy různé samostatné guildy z Rebornu a Czechra. Guildy Phoenix Fury a R.N.R. vybrali své nejlepší členy, spojili své síly a utvořili tak guildu Pestilence, která měla reprezentovat Reborn na GWRO. První GW se odehrály 6.4.2010 a guilda Pestilence předvedla, že se skutečně skládá z nejlepších.

Název serveru GWRO se povedlo rozšířit i do zahraničí. Myšlenka se lidem velmi zalíbila a přilákala na server další a další guildy, se kterými jsme měli možnost se měřit. Časem ale zájem o GW upadl, server GWRO pomalu zkomíral a hráči Pestilence se buď vrátili zpět na svoje servery nebo si dávali pausu. Po pár týdnech neaktivity se šel Zeregese podívat, jestli náhodou na GWRO někdo nehraje a kupodivu tam opravdu našel pár hráčů a jednu nepočetnou guildu. Na další termín GW proto obepsal pár bývalých hráčů a ve složení Elleshar, Cedrik, Vittek, flex, Kotel, Hase, Reba, Saravok, Zereges opět ukázali, že stále umí. To se ale nelíbilo tehdejšímu guild masterovi guildy Pestilence - Rodixovi - a se slovy “Za moji guildu tady nikdo roflit nebude” z guildy vyházel všechny lidi a změnil heslo na guild mastera. Tím nám ale nezabránil udělat si novu guildu a jméno Ekirei se přímo nabízelo.

Za guildu Ekirei jsme chodili dále “roflit” a časem na GWRO opět zavítaly zahraniční guildy a začlo se o věčnou slávu bojovat znovu. Ke guildě Ekirei se kromě původních Pestilence přdiala i skupinka hráčů z Czechra, čímž vznikla asi nejsilnější CzSk sestava v ragnaroku. Občas někdo odešel, občas přišel, a pokud přišel, tak většinou ze zahraničí. Kdy to všechno skončilo, to už asi nikdy nezjistíme. Poslední známé regulérní GW se odehrály 24.4.2011. Vzpomínková akce se konala 7.7.2011, kde se členové Ekirei rozdělili na dvě poloviny a bojovali proti sobě.

Asi dva měsíce před posledníma GW si členové Ekirei uvědomovali, že Ragnarok nebude budoucnost a proto se pár lidí přesunulo na server CzechWoW hostující hru World of Warcraft a založilo guildu Ekirei. Hráči byli nováčci a proto guilda nijak nevynikala a kvůli nedostatku hráčů ani neskládala raidy. 3.9.2011 byl server ukončen a několik málo lidí se přesunulo na nový WoW server - TwinStar. Zkušenostně zdatnější a kvalitnější hráči si hledali guildu, kde by mohli ukázat svůj potenciál a dostali se do guildy Immortal Outlaws. V tu dobu jsme progressovali hard mody v Ulduaru. Guilda se po pročištění začla zlepšovat a od Trial of the Crusader sezóny jsme začli útočit na Realm Firsty. Po ukončení progressu Icecrown Citadely se objevila otázka “co dál?”.

Někteří chtěli pokračovat dále na TwinStaru, někteří chtěli odejít, nicméně reklamní akce Blizzardu v prosinci 2013 přiměla některé členy Immortal Outlaws přejít na officiální server Drak’Thul kde Silv 18.12.2013 založil guildu s názvem Ekirei. Tři týdny na to se uskutečnil i první raid a guilda začala opět vzkvétat. 8.6.2014 se guildě podařilo zabít i Garroshe a jméno Ekirei se objevilo na pátém místě wowprogressu. Uvidíme jaké výzvy nám chystá další datadisk, ale věříme, že se s nimi popereme ještě lépe než doposud.


Sepsali Zereges, Silv
Zamčeno